Mebbis Giriş Sayfası – Mebbis Öğretmen Giriş

mebbis giriş

Mebbis girişi, bakanlık bünyesindeki müdürler, idari personel, öğretmenler ve öğrencilerin serbest çalışmalarını gerçekleştirmeleri için bir ağ görevi gören Milli Eğitim Bakanlığı’nın bilgi iletişim sistemine erişim sağlar. MEB hizmetleri, Mebbis sisteminden çeşitli modüller içerir. En yaygın kullanılan e-okul da Mebbis sisteminin bir parçasıdır. Günümüz teknolojisi ile İnternet, elektronik MEB hizmetlerini uygulamak için popüler bir seçimdir. Mebbis ile MEB bünyesinde verilmek istenen birçok hizmete artık web üzerinden ulaşılıyordu. İstenilen işlemin kullanımı ve takibi sistem üzerinden gerçekleştirildi. Mebbis giriş sistemi ile Milli Eğitim ile ilgili birçok konuda birimden ayrılmadan gerekli işlemler yapılabilmektedir.

Mebbis Giriş için Tıklayınız

mebbis öğretmen giriş

Mebbis Giriş Nasıl Yapılır

 

Mebbis girişi Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi olan mebbis.meb.gov.tr adresinden yapılmaktadır. Tüm işlemlerde kullanılabilen e-devlet sayfasından da Mebbis’e geçiş yapabilirsiniz. e-devlet.meb.gov.tr adresinden giriş yapıyorsanız kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Henüz bir hesap oturum açma bilgileriniz yoksa, forma giriş yapmadan önce sizden bir kullanıcı adı ve şifre girmeniz istenecektir. Parolanızı unutursanız ve hesabınıza erişemezseniz, parolamı unuttum seçeneğiyle bir form görüntülenir. TC kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı, doğum tarihinizi ve kullanıcı adınızı girerek yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. İsteyen herkes telefonuna gelen şifreyi girerek yeni şifre ile Mebbis’e kayıt olabilir.

 

Mebbis Giriş İle Hangi İşlemler Yapılabilir

 

Mebbis girişi, kullanıcıların işleri halletmek amacıyla sayfanın birçok işlevine erişmesine olanak tanır. Mebbis girişinde bireysel evrak, açık öğretim kurumları, e-akademi, e-eğitim, e-moderasyon ve ayrıca dosya sorumluluğu yapılmaktadır.

Mebbis sistemi içerisinde hizmet veren modüller, yapmanız gereken aktivite için sizi gerekli sayfaya yönlendirmektedir.Sistem, kurumlara, sosyal tesislere, denetim planlamasına, kitap seçimine ve meis’e yardımcı olan modüller içermektedir. Mebbis kullanan her MEB üyesi, yaptığı işleme en uygun modülü seçerek işlemlerini elektronik ortamda tamamlayabilir. Mebbis, MEB üyelerine pek çok işlemi hızlı, zahmetsiz ve elektronik ortamda gerçekleştirme olanağı sağlar. Öğretmenler ve idari personel, Mebbis web sitesini kullanarak çevrimiçi eğitimin sunduğu ekstra kolaylıktan yararlanabilir ve müfredat değişiklikleri, ödevler vb. Öğrenci ve veliler Mebbis okul uygulaması üzerinden öğrencinin gelişimini ve performansını takip edebilirler. İdari personel evrak işleri ve takibi bu teknoloji ile kolaylaştırılmıştır.

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı

Mebbis Şifre Hatırlatma

Kurum Standartları Modülü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*