Sağlık bakanlığı zimmet sorgulama

Sağlık bakanlığı zimmet sorgulama

Sağlık Bakanlığı’na ait zimmet sorgulama sayfasında, doktor ve diğer tüm sağlık personelinin görev yerlerini ve zimmet durumlarını sorgulayabilecekleri bir sayfa bulunuyor. Bu sayfa, personellerin bilgilerine daha kolay erişim sağlamak için görev yeri sorgulama ve zimmet durumu sorgulama sayfalarının birleştirilmesiyle oluşmuştur. Bu uygulama, görev yerleri ve malzeme bilgilerine tek bir sayfa üzerinde sorgulama yaparak erişebilmelerini hedefleyerek kullanıcıların kolaylıkla bilgi sağlamasını amaçlamaktadır.

Bu sorgulama ekranı T.C. Sağlık Bakanlığı Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS) yazılım birimi tarafından yeni hali ile geliştirilmiştir. Sayfaya giriş yaparken kimlik bilgilerinde hata alırsanız ve Sağlık Bakanlığı personeliyseniz; İl Sağlık Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz. Müdürlük yetkilileriyle konuşup, kimlik bilgileri ekranından NVİ güncelle butonunu kullanarak ÇKYS üzerinden nüfus bilgilerinizi güncellemenizi isteyin ve sonra tekrar sisteme giriş yapmayı deneyin.

ÇKYS NEDİR?

Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanları arasındaki iletişimi hızlandırmak ve Sağlık Bakanlığı kişisel veri bankası olarak kullanmak amacıyla oluşturulan bir sistem olan Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS) terimini kullanır. Amacı, atama, bordro ve zimmet sorgulaması gibi pek çok farklı işlemi gerçekleştirmek olan ÇKYS sistemi, hizmetinizde. İlgili işlemleri çevrimiçi olarak gerçekleştirebilmek için ÇKYS sistemine üye olmanız gerekiyor. Sağlık personeli olarak ilk kez atanırken, bu süreci tamamlamak çok önemlidir. Personellerin ÇKYS sistemine üye olmadıkları için zimmet görüntüleme işlemini ÇKYS üzerinden gerçekleştiremeyecekler.

ZİMMET SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Zimmet sorgulama işlemini yapmak isteyenler öncelikle, verdiğim linki tıklayarak sayfaya giriş yapmalılar. Sayfaya girdikten sonra, uygun seçeneği seçerek devam etmelisiniz.

ZİMMETE DÜŞME NE KADAR SÜRER?

Zimmete düşme süresi atanacak kişiye göre yaklaşık 14 gün sürer. Bu süre, bakanlığın kendi belirleyeceği takvime ya da duyuruya göre değişkendir. Zimmet kaydı tamamlandıktan sonra zimmet sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYIN:

https://ckysweb.saglik.gov.tr/personelgorevyeri/

 

https://ckysweb.saglik.gov.tr/personelgorevyeri/SSS.aspx

 

İlgili Aramalar:

zimmet sorgulama
çkys zimmet sorgulama
sağlık bakanlığı zimmet sorgulama
kişi zimmet sorgulama
doktor zimmet sorgulama
2017/5 zimmet sorgulama
sağlık bakanlığı kişi zimmet sorgulama
personel zimmet sorgulama

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*